شرایط خرید ملک و اخذ اقامت گرجستان

با خرید ملک در گرجستان، علاوه بر زندگی آرام و بازدهی بالا، پس از چند سال پاسپورت این کشور را هم بدست بیاورید.

حداقل سرمایه گذاری لازم برای درخواست کارت اقامت از طریق خرید ملک 35000 دلار است.

نقل و انتقال رسمی معاملات املاک در تالار خدمات عمومی ثبت می شود و یک ارزیابی کننده که توسط مرکز اعتبار دهی گرجستان تایید شده است باید ملک را بررسی کند تا اطمینان حاصل شود که ارزش واقعی اموال بیش از این مقدار است. در نتیجه، تا زمانی که مدارک تکمیل نشده است و شما صاحب رسمی ملک نشده اید، نمیتوانید برای کارت اقامت درخواست کنید.

برای اعطای کارت اقامت، شما باید مجددا به تالار خدمات عمومی در تفلیس بازگردید. شما به ارزیابی ارزش اموال خود نیاز دارید، به علاوه یک کپی از اسنادی که پس از ثبت نام ملک دریافت کرده اید. شما همچنین باید گذرنامه خود را با مهر ورود نشان دهید که به صورت قانونی وارد کشور شده اید و همچنین دو قطعه عکس و کپی از گذرنامه لازم است. شما همچنین به سه شهروند گرجستان نیاز خواهید داشت تا درخواست خود را همراه با محل اقامت فعلی معرفی و تایید کنند.

در اولین درخواست برای اخذ اقامت گرجستان، مهر ورود روی پاسپورت شما باید حداقل 40 روز مهلت داشته باشد.

هزینه برای پردازش درخواست شما GEL 210 / $ 85 است. اگر کمی بیشتر پرداخت کنید، میتوانید کارت اقامت را سریعتر دریافت کنید. نرخ فعلی 330 لاری برای برای مدت 20 روز است، در حالی که سریع ترین گزینه ممکن است یک دوره 10 روزه باشد که هزینه 410 لاری است.

پس از اعطای مجوز اقامت، شما باید به اداره خدمات عمومی مراجعه کنید تا یک کارت اقامت الکترونیکی صادر شود. این کارت اقامت الکترونیکی یک سند هویتی است و مدرک هویت شما بعنوان یک خارجی در گرجستان خواهد بود و شهروندی و محل سکونت شما در گرجستان را تایید می کند. اطمینان حاصل کنید که قبل از شش ماه از آخرین اعتبار کارت، برای تمدید کارت اقامت الکترونیکی خود درخواست کنید و مجددا تمام پروسه را آغاز کنید.

در ابتدا شما اقامت موقت را، معمولا برای مدت یک سال دریافت می کنید، اگرچه در بعضی موارد ممکن است شش ماه باشد. اگر ارزش اموال تا 70،000 دلار باشد، تنها یک نفر می تواند این اقامت موقت را بدست آورد. با این وجود، همسر و وابستگان دارنده ملک میتوانند برای اقامت موقت درخواست دهند. برای درخواست همسر و وابستگان برای اقامت موقت، باید ترجمه گواه ازدواج خود را ارائه کنید.

پس از اینکه دوره اولیه اقامت موقت، منقضی شد، می توان آن را تمدید کرد در صورتی که اموال هنوز در اختیار شما باشد. تجدید کارت اقامت موقت الکترونیکی در پایان هر دوره یک روند نسبتا ساده است. شما فقط باید کارت اقامت خود را به تالار خدمات عمومی ببرید و همراه با دو قطعه عکس و کپی گذرنامه تحویل دهید و مبلغی را پرداخت کنید و کارت جدید اقامت پس از چند هفته به شما تحویل داده خواهد شد.

خرید-ملک-گرجستان

خرید-ملک-گرجستان

شما می توانید مدت اقامت خود را برای مدت شش سال تمدید کنید. پس از شش سال، می توانید برای اقامت دائم درخواست کنید. هنگامی که شما اقامت دائم دریافت کردید، نیازی به ادامه تمدید اقامت در هر سال ندارید.

اقامت موقت و دائم اجازه می دهد که دارنده آن در طول دوره اقامت اعطا شده در گرجستان اقامت کند. با این وجود، این کارت اجازه نمی دهد که صاحب آن دارای یک پاسپورت گرجی با دسترسی به منطقه شنگن باشد. در حال حاضر خارجی ها اجازه دسترسی به گذرنامه های گرجستان را ندارند، مگر اینکه در مواردی متفاوت باشد.

اکیدا توصیه می شود، به منظور اجتناب از برخورد با هر گونه مشکلات و عوارض، با استخدام یک متخصص وکیل مهاجرت روند اخذ اقامت را آسان و مطمئن نمایید.

قیمت این سرویس با هزینه 600 دلار آغاز می شود. وکیل می تواند توصیه هایی را از شهروندان گرجستان به دست آورد و همچنین ارزیابی رسمی را بدست آورد که نشان می دهد ارزش اموال بیش از 35،000 دلار است.

وکلای مهاجرتی که ما توصیه می کنیم تمام درخواست های پرونده را به نتیجه رسانده و موفق بوده اند، بدون توجه به ملیت که برای این طرح اعمال می شود. فقط باید متقاضی سابقه کیفری نداشته باشد، چون در صورت داشتن سابقه کیفری در گرجستان، احتمال دارد که درخواست برای اقامت رد شود.

برای آگاهی از شرایط و قیمت تورهای داخلی گرجستان با شرکت “سالواتورز” تماس بگیرید.

پاسخگوی آنلاین:

 آیدی پاسخگو درتلگرام: salva_tours@

 آیدی پاسخگو در سروش: salva_tours@

آیدی پاسخگو در واتساپ: 00995557715557

 

کانال سالواتورز در شبکه های اجتماعی:

کانال سالواتورز در سروش: salvatours@

کانال سالواتورز در تلگرام :  salvatours@

کانال سالواتورز در اینستاگرام:salva_tours@

تلفن گرجستان 00995557715557