سفر به ارمنستان

سفر به ارمنستان
سفر به ارمنستان
میانگین 5 - امتیاز ها 2

تور ارمنستان
ارمنستان یکی از کشور های همسایه در شمال ایران است که هر سال تعداد زیادی از ایرانیان از طریق مرز هوایی و زمینی روانه این کشور می شوند تا یک سفر نه چندان خارجی را تجربه کنند. این کشور دارای جاذبه هایی است که ارمنی ها برای آن بسیار ارزش قائلند. اما برای اینکه شما به عنوان یک مسافر در ارمنستان احساس راحتی کنید و سفری امن داشته باشید لازم به ذکر چند نکته است که ما برای شما در این مقاله خواهیم گفت تا سفرتان آرام و آرامش بخش باشد.

 عزیمت به کشور ارمنستان

سفر به ارمنستان
سفر به ارمنستان

سفر به ارمنستان با هواپیما
هواپیمایی های مختلفی از جمله ایر فرانس، هواپیمایی چک، هواپیمایی سعودی، لوفت هانزا، هواپیمایی سوریه و هواپیمایی کاسپین ایران به ایروان پرواز مستقیم دارند.

سفر به ارمنستان با قطار
روزانه یک قطار میان ایروان ارمنستان با تفلیس گرجستان وجود دارد. خطوط آذربایجان و نخجوان نیز بسته هستند. می توانید با قطار از سراسر کشور به تبریز یا جلفا بیایید و بعد با اتومبیل یا تاکسی به نوردوز شهر مرزی ایران با ارمنستان بروید که با جلفا حدود 60 کیلومتر است. در گذشته راه آهنی از تهران تا مسکو وجود داشت که از منطقه جلفا در مرز ایران و شوروی به یکدیگر متصل می شد اما بعد از جنگ آذربایجان و ارمنستان این خط آهن برای همیشه بسته شد.

مطالب مفید پیشنهادی
ارمنستان

سفر به ارمنستان بااتومبیل
می توانید از مرزهای ایران و گرجستان با اتومبیل به ارمنستان بروید. مرزهای آذربایجان و ترکیه بسته هستند. از مرز ایران از طریق شهر مرزی نوردوز ایران و مگری ارمنستان می توانید وارد ارمنستان شوید از مرز نوردوز ایران تا ایروان ارمنستان حدود 270 کیلومتر است و از تبریز تا مرز نوردوز حدود 197 کیلومتر است که در کل از تبریز تا ایروان ارمنستان حدود 407 کیلومتر است. اگر از گرجستان بخواهید به ارمنستان با اتومبیلهای موسسات کرایه بروید هزینه بیشتری نسبت به قطار یا اتوبوس باید بپردازید که در اینصورت اگر با اتومبیل خودتان بخواهید بروید به صرفه تر است زیرا هم هزینه کمتری دارد هم می توانید از مناظر لذت ببرید.

سفر به ارمنستان با اتوبوس
از ایران اتوبوس های خوبی از تبریز تا ایروان می آیند و بیشتر آنها حتی از تهران نیز می آیند. از تهران تا ایروان حدود 1105 کیلومتر است که بیشتر مسیر تهران تا تبریز آزادراه است. در مناطق جنوبی ارمنستان از مرز مگری تا ارمنستان شما جاده های کوهستانی را در پیش رو دارید که ممکن است مشکل باشد. از ترکیه اتوبوس مستقیم وجود ندارد زیرا مرز بسته است اما از استانبول اتوبوس به صورت مستقیم به ایروان می رود که ابتدا به تفلیس در گرجستان می روند و بعد از مرز گرجستان وارد ارمنستان می شود. از گرجستان حدود 17 دلار می گیرند Marshrutka مینی بوس های مختلفی به ارمنستان می روند مینی بوس ها حدود 35 دلار می گیرند اما مزیت آن این است که از نزدیک شهر بزرگ ساناهین هاغپات و صومعه ها گذر می کند.

مطالب مفید پیشنهادی
دانلود آموزش صوتی زبان ارمنی
سفر به ارمنستان
تورهای ارمنستان

حمل و نقل در داخل کشور ارمنستان

اتوبوس یا مینی بوس
حمل نقل عمومی در ارمنستان بسیار خوب و ارزان است بیشتر سفرهای درون شهری هم با مینی بوس و اتوبوس انجام می گیرد و برای سفرهای برون شهری نیز شما با اتوبوس و مینی بوس می توانید به نقاط مختلف بروید اما تنها مشکل این است که شما نمی توانید به مراکز گردشگری بصورت مستقیم دسترسی داشته باشید اما احتمالا در مناطق نزدیک آنجا و روستاها می توانید وسیله پیدا کنید چون اکثر روستا ها و مناطق مسکونی برای ایروان وسیله وجود دارد. مینی بوس های ارمنستان مانند کشورهای شرقی اروپا نیست که برای سوارشدن بلیت نیاز داشته باشد و بیشتر مانند ایران است که می توانید هرجا خواستید سوار مینی بوس شوید و کرایه را هم می توانید بصورت نقدی به راننده بپردازید.

تاکسی یا با اتومبیل
اگر با اتومبیل شخصی می روید باید گواهینامه بین المللی داشته باشید. شما می توانید اتومبیل کرایه کنید که موسسات مختلفی برای این کار وجود دارد از جمله Europacar که در هتلها دفتر دارد اما اگر شما گواهینامه معتبر برای ارمنستان ندارید باید راننده هم به همراه اتومبیل کرایه درخواست کنید که ممکن است هزینه های شما زیاد شود. می توانید با تاکسی به نقاط مختلف بروید تاکسی ها بصورت مسافتی هزینه خود را محاسبه می کنند که حدود 100 درام برای هر کیلومتر است.

مطالب مفید پیشنهادی
متروی ایروان

دوچرخه
دوچرخه سواری روش مناسبی برای گردش در ارمنستان نیست اما می تواند تجربه جالبی برای گردش و دیدن مناظر طبیعی در ارمنستان باشد البته اگر قدرت رکاب زدن در مناطق مختلف کوهستانی این کشور را داشته باشید.

قطار
برای جابجایی در ارمنستان قطار نیز وجود دارد اما بیشتر راه آهن های ارمنستان متعلق به زمان شوروی است که فرسوده است و قطار ها آرام حرکت می کنند شما با قطار می توانید به گیومری (کومایری) و یا کنار دریاچه سوان بروید.

هواپیما
هیچ گونه پرواز داخلی در این کشور وجود ندارد در گذشته خدمات هوایی در قره باغ وجود داشت اما اکنون وجود ندارد. با تورهای گردشگری که بصورت روزانه در ارمنستان وجود دارد شما می توانید تورهای زیادی را پیدا کنید تا بتوانید مناطق مختلف را مشاهده کنید و به راحتی به اماکن توریستی بروید.

بلیط ارمنستان
بلیط ارمنستان

نکاتی برای سفر به ارمنستان
1: از عبورو مرور شبانه در ارمنستان خود داری کنید. هرگز کیف پول و اموال خود را در مجامع عمومی به طور علنی آشکار نکنید.

2: اغلب اوقات به محض ورود به ارمنستان افراد زیادی به عنوان مترجم، هتل دار و کمک به سمت شما می آیند که نباید به آنها اعتماد کنید.

3: در ارمنستان مراکز اطلاعرسانی وجود دارد که می توانید در صورت بروز هر نوع مشکلی به آن ها مراجعه کنید و جواب بگیرید.

مطالب مفید پیشنهادی
بلیط لحظه آخر ارمنستان

4: در ارمنستان کارهای جعلی تقریبا زیاد صورت می گیرد بنابراین توجه کنید به پست های الکترونیکی که از سوی ساکنان این کشور برای شما ارسال می شود توجه نکنید.

5: داروی کدئین دار هرگز به همراه خود نداشته باشید چرا که در اغلب کشور ها از جمله ارمنستان، این دارو ها مخدر محسوب می شود و مجازات بدنبال دارد.

6: رانندگان معتبر در این کشور و هر کشور دیگر باید دارای مجور IDP باشند.

7: چنانچه باز هم با رعایت نکات مذکور دچار سرقت و آسیب شدید می توانید از پلیس محلی استفاده کنید.

8: تصاویر مدارک خود مثل گذرنامه، کارت ملی و… را حتما در محلی امن روی گوشی، تبلت یا لپ تاپ خود نگهداری کنید.

9: طبق قوانین شما به محض ورود به هر کشوری من جمله ارمنستان باید تابع قوانین و مقررات آن ها باشید. پس هرگونه خطا مستلزم این است که شما را مجازات یا بازپرسی کنند!

10: با توجه به وضعیت روحی و سلامتی خود، حتما قبل از سفر شرایط آب و هوایی ارمنستان را چک کنید و بعد اقدام به سفر نمایید.

11: برای رزرو هتل و محل های اقامتی از طریق رابط های معتبر و با تجربه این کار را کنید.

12: هر بار که می خواهید هتل را ترک کنید مدارکتان را همراهتان با خود حمل کنید.

مطالب مفید پیشنهادی
ایروان پایتخت کشور جمهوری ارمنستان

13 : کارت شناسایی عکسدار در تمام طول سفر حتما به همراه خود داشته باشید که بهتر است کارت ملی تان باشد که ملیت شما نیز در آن مشخص است.

14: آدرس دقیق هتلی که در آن هستید را همیشه در جیب داشته باشید. از هتل کارت اطلاعاتی را بگیرید.

15 : کرایه های تاکسی بر اساس مسیر متغیر است و بر اساس درام محاسبه می شود.

کتاب مکالمات روزمره زبان ارمنی

کتاب مکالمات روزمره زبان ارمنی
کتاب مکالمات روزمره زبان ارمنی

کتاب مکالمات روزمره ارمنی به فارسی منتشر شد.

قیمت کتاب +هزینه پست = 40 تومان

برای خرید این کتاب با شماره 09010632120

یا با آیدی تلگرام تماس بگیرید.

آیدی تلگرام  : salva_tours@

سی دی آموزش زبان ارمنی
سی دی آموزش زبان ارمنی

سی دی آموزش زبان ارمنی

چگونه با زبان ارمنی آشنا شویم؟ با یک دوره کتاب صوتی شروع کنید!
ما یک رویکرد عینی و کارآمد برای یادگیری نحوه ی صحبت کردن به زبان ارمنی به نحو آسان و سریع را اتخاذ کرده ایم: پیشنهاد می کنیم با حفظ کلمات و عبارات عملی که می توانید در زندگی روزمره و در سفر مفید باشد شروع کنید.
استفاده از سخنان با صدای بلند، اعداد برای مثال، یک تمرین آسان است که شما می توانید اغلب و در هر زمان در طول روز تمرین کنید.
این به شما کمک خواهد کرد تا با صداهای زبان ارمنی آشنا تر شوید.
هنگام تعطیلات در ارمنستان، در سواحل دریاچه Sevan یا جاهای دیگر با استفاده از این آموزش ها شگفت زده خواهید شد که چقدر زبان ارمنی برای شما آشنا و آسان به نظر می رسد.
علاوه بر این، استفاده از دیکشنری جیبی همیشه مفید است، مخصوصا در طول سفر. این شما را قادر می سازد تا ترجمه لغات جدید را پیدا کرده و دایره واژگان خود را غنی سازی کنید.

مطالب مفید پیشنهادی
خرید ملک در ارمنستان

آموزش صوتی زبان ارمنی (بخش اول)

قیمت 10.000 تومان

آموزش صوتی زبان ارمنی (بخش دوم)

قیمت 10.000 تومان

 

پکیج راهنمای سفر به ارمنستان و آموزش زبان ارمنی

آشنایی با زبان ارمنی

آموزش زبان ارمنی

دانلود آموزش زبان ارمنی به فارسی

سلام هموطن من مدیر وبسایت سالواتورز در گرجستان هستم. شغل من نویسندگی درزمینه صنعت توریسم و اجرای تور در گرجستان هستش. شماره موبایل من در گرجستان557 715 557 00995 هست که بدون نیاز به سیمکارت میتونید با وایبر، واتساپ یا ایمو و از طریق اتصال به اینترنت تماس بگیرین. آیدی تلگرام من salva_tours@ توصیه می کنم که برای اطلاع درباره گرجستان به کانال تلگرام سالواتورز بپیوندید salvatours@

عضویت در کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۵

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما