سفر به تفلیس بدون تور

شهر تفلیس بی شک یکی از زیباترین شهرهای دنیاست. هرساله میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا به قصد تماشای تفلیس، قیمت تورهای گرجستان را بررسی می کنند تا با سفری برنامه ریزی شده مسحور زیبایی های هنر و معماری این شهر شوند.

سالواتورز با برنامه ریزی درست برنامه هایی برای تماشای تمام آثاری که از دوران مختلف تاریخ برای این شهر به یادگار مانده است دارد.

برای آگاهی از قیمت بلیط تفلیس، شرایط سفر با تور، بدون تور، قیمت سوییت ها و خدمات سفر به تفلیس با شرکت “سالواتورز” تماس بگیرید.

تلفن گرجستان : 00995557715557

آیدی تلگرام  پاسخگویی در گرجستان : salva_tours@

تلفن آژانس مسافرتی سالواتورز در تهران: 86037167 ، 09396006909

آیدی تلگرام  پاسخگویی در تهران : last_ticket@

سفر به تفلیس بدون تور

سفر به تفلیس بدون تور

سفر به تفلیس به اندازه خود تاریخ، ممکن است برای کسانی که برای اولین بار به این مقصد سفر می کنند، گیج کننده باشد. این راهنمای “سفر به تفلیس” می تواند ناشناخته های پایتخت معروف گرجستان را برای گردشگران و مسافران بازگو کند و پیشنهادهایی به آنهایی بدهد که می خواهند برای اولین بار تفلیس را را تماشا کنند و به برنامه ریزی احتیاج دارند.

1-  برنامه ریزی سفر به تفلیس

از آنجایی که تفلیس شهری با حجم بالایی از توریست جهانی است، با دقت تاریخ مناسبی برای سفر خود انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر به گرجستان و شهر زیبای تفلیس، عید نوروز و ماه های اردیبهشت و خرداد از فصل بهار تا اوایل پاییز است. واقعیت این است که انبوه گردشگر و گرمای هوا در ماه های تابستان شرایط سفر را کمی سخت می کند.

سفر به گرجستان در زمستان را فراموش کنید؛ چون تفلیس در زمستان سرد و تقریبا در تعطیلات گردشگری بسر می برد. البته تورهای اسکی در زمستان فراوان و دایر هستند. در هر صورت اگر در زمستان به تفلیس سفر کنید، مشکلاتی خواهید داشت چرا که ساعت بازدید بسیاری از جاذبه ها کوتاه تر می شود و یا اینکه به طور کامل بسته هستند.

قیمت تور گرجستان، هزینه بلیط هواپیما و قیمت خانه های اجاره ای و هتل در تفلیس بخصوص در فصول شلوغی مسیرها یعنی از عید نوروز تا پایان تابستان گران تر خواهد بود. روزها تقریبا گرم و شب ها خنک است و اثری از تورهای دانش آموزی در مسیرها دیده نمی شود.

تجربه نشان داده است که اگر تقریبا 6 تا 7 روز برای گردش در تفلیس وقت گذاشته باشید بر عکس بسیاری از گردشگران دلتان نمی سوزد که خیلی از مکان های دیدنی تفلیس ندیده اید و شهر را ترک می کنید. اما اگر وقت کم دارید، یک تور 4 شبه می تواند رضایت شما را ایجاد کند.

اگر فکر می کنید که با یک برنامه 2 روزه می توانید بین جاذبه های شهر تفلیس بدوید و سراسیمه عکس بگیرید، کاملا در اشتباه هستید؛ پول خود را دور نریزید چون واقعا تفلیس 2 روزه ساخته نشده است که بتوان 2 روزه آن را تماشا کرد.

2-  ورود به شهر تفلیس

برای تهیه بلیط گرجستان از شرکت سالواتورز کمک بگیرید، ارزانترین بلیط لحظه آخری گرجستان را داریم.

فرودگاه تفلیس 15 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد اما ترمنیال اتوبوس در مرکز شهر قرار گرفته است. اگر قصد دارید راحت سفر کنید و چمدان زیادی به همراه دارید از تاکسی های جلوی فرودگاه استفاده کنید. اگر سوییت یا هتل را از قبل رزرو کرده اید، می توانید با هزینه تقریبی 10 دلار این ترنسفر را انجام دهید. تجربه ثابت کرده که نداشتن نگرانی ارزش بالاتری نسبت به پول دارد.

برای آنهایی که همیشه عادت دارند اتومبیل بدون راننده کرایه کنند، پیشنهاد می دهیم این بار این کار را نکنند مگر اینکه اعصابی پولادی و قابلیت های یک راننده رالی را داشته باشند. اطراف جاذبه های گردشگری شهر تفلیس به شدت ترافیک دارد.

3- اقامت در شهر تفلیس

برای اینکه یک ضرب خود را در لذت های شهر تفلیس غرق کنید، پیشنهاد ما این است که در سوییت ها و خانه های مجهز اجاره ای در خیابان روستاولی و در نزدیکی میدان آزادی شهر تفلیس اقامت بگیرید که بتوانید پیاده برای بازدیدهای جاذبه ها در خیابان های تفلیس جابجا شوید. البته مشخصا هر چه بیشتر به جاذبه های تفلیس نزدیک شوید پول بیشتری برای اقامت مجبورید بپردازید اما مطمئن باشید که ارزش آن را دارد.

برای انتخاب هتل های تفلیس به نقشه شهر تفلیس نگاه کنید و هتل هایی را که در جنوب رودخانه کورا (متکواری) قرار دارند برای اقامت انتخاب کنید. هر چند فاصله های روی نقشه تفلیس خیلی نزدیک هستند اما رسیدن به جاذبه ها حتما زمان بیشتری می برد، اما با این وجود نگران نباشید جای خوبی برای سوییت و هتل در نظر گرفته اید.

بهترین مکان برای اجاره سوییت جایی بین ایستگاه مترو روستاولی و میدان آزادی خواهد بود. هتل های این منطقه قیمت های تندی دارند اما سوییت، آپارتمان اجاره ای و خانه های بسیاری را پیدا خواهید کرد که توسط خانواده ها مانند هتل اما با قیمت هایی خوب پذیرای شما خواهند بود. کتاب های راهنما سفر بسیار خوب هستند اما در اینترنت هم جستجو کنید، حتما قیمت های خوبی پیدا خواهید کرد. اما راه ساده تر کمک گرفتن از مشاورهای سالواتورز است، آنها می توانند برایتان بهترین سوییت، آپارتمان، ویلا و هتل ها را به بهترین قیمت رزرو کنند.

4- غذا خوردن در تفلیس

  • غذای گرجی

با وجود انواع رستوران ها و غذاهای گرجی، گرسنگی چیزی نیست که هیچ گردشگری در تفلیس آنرا احساس کند. اگر می خواهید طعم غذای اصیل گرجی را به خوبی احساس کنید، در حوالی «میدان آزادی» دنیایی از رستوران ها را می توانید بیابید.

بیشتر رستوران ها در فضای آزاد با منوهایی شبیه به هم از قبیل خاچاپوری، خینکالی، سوپ گوشت، سوپ جوجه و انواع خوراک های خاص گرجی میزبان شما هستند. غذاها اغلب ساده، تازه و لذیذ هستند و با اینکه بسیاری از رستوران ها تله ای برای گردشگران به نظر می رسند اما غذای خوبی به مسافران می دهند. اما اگر وقت زیادی برای انتخاب رستوران ندارید تنها غذای خود را انتخاب کنید و در اولین رستوران آنرا سفارش دهید، با این روش هم ضرر نمی کنید.

برای نمونه، خاچاپوری در اغلب رستوران ها و کافه های اطراف میدان آزادی تفلیس و خینکالی در رستوران هایی که نمایی از فواره های زیبای این مجموعه را در قاب پنجره خود دارند، سرو می شود. به جوانترها هم گردشی در کافه های اطراف کوچه شاردنی و منطقه “میدانی” و امتحان کردن منوهای آنها پیشنهاد داده می شود.

چند تجربه درباره غذا خوردن در تفلیس ؛ اول اینکه نوشیدنی های شهر تفلیس بی نظیر است، دوم اینکه تقریبا همه خدمتکاران رستوران ها انگلیسی می دانند هر چند که چند کلمه گرجی می تواند به شما کمک کند. پس بهتر است همین جا چند اصطلاح گرجی یاد بگیریم که در رستوران ها و کافه ها به کار می آید:

  • “اوکاس راوات، مه …میندا”  به معنی «ببخشید من …..میخوام»
  • “آنگاریشی توشیدزلبا به  معنی  «صورت حساب لطفا»

بعد از گفتن این اصطلاحات اگر از غذا و برخورد خدمتکاران خوشتان آمد، حتما انعام کوچکی هم بدید. یادتان هم باشد که در فصل تابستان رستوران ها و کافه های تفلیس تا بعد از ساعت 10 هم باز هستند.

5- گردش در تفلیس

1- خیابان روستاولی و چاوچاوادزه (در قلب تفلیس و مرکز جاذبه های تفلیس است)

2- ایست پوینت (درشرق) و تبیلیسی مال (درغرب) که مراکز خرید اصلی برندهای جدید هستند.

3- بازار دست فروشان”درای بریج” (مرکز ارائه هنرهای دستی، صنایع چوبی و فلزی، ظروف و مبلمان عتیقه است).

4- بازار “لیلو” (بازار سنتی تفلیس) شبیه بازارهای قدیمی خودمان است که البته بیرون شهر و در نزدیکی فرودگاه تفلیس قرار دارد.

5- بازار “واگزال” (ایستگاه مرکزی راه آهن تفلیس است با این تفاوت که پر از دستفروش و مغازه های ارزان فروشی است).

6- قطار کابلی و تله کابین تفلیس (در مناطق توریستی مرکز شهر واقع شده اند و هرکدام به یکی از کوههای مشرف بر تفلیس میروند).

7- کلیسای سامبا (بزرگترین کلیسای ارتدکس از نظر گنجایش و سومین از نظر ارتفاع در جهان است و در محله آبلاواری واقع شده)

8- پارک کوه مقدس تفلیس “متاتسمیندا” و فانی کولار (مرتفع ترین پارک و شهر بازی منطقه قفقاز، با چشم اندازی زیبا از تفلیس)

9- پارک های آبی تفلیس “جینو” و “آکواپارک” (هرکدام در یک سمت شهر قرار دارند، پارک آبی جینو مدرن و جدیدتر است).

10- خیابان “مرجانیشویلی” (قدم زدن بر روی سنگ فرشهای این خیابان و تماشای مغازه ها و رستورانهای آن، بخصوص در شب زیباست).

11- حمام های آبگرم طبیعی “سولفور” یا “گوگرد” ( این حمام ها در مرکز شهر هستند و نام تفلیس از همین حمام ها گرفته شده).

12- مجسمه مادر و نارین قلعه ( اولی جدید و دومی باستانی است و هردو در کنار هم و برروی تپه مشرف به تفلیس واقع شده اند)

13- باغ گیاهشناسی تفلیس “بوتانیکال گاردن” (یکی از مهمترین پارک ها و جاذبه های تفلیس است).

14- کلیسای متخی و مجسمه واختانگ گورگاسالی ( هر دو در قدیمی ترین محله تفلیس بنام محله “متخی” واقع شده اند).

15- قایق سواری بر روی رودخانه کورا (رودخانه کورا “متکواری” تفلیس را به دونیم قسمت میکند، شبهای این رودخانه بسیار زیباست).

16- پل صلح (پلی جدید است که با معماری فضایی اش در کنار محله متخی، مکانی برای بازدید توریست ها تبدیل شده است).

17- موزه های تفلیس (موزه های دوره کمونیسم و تاریخ و فرهنگ برای بسیاری از گردشگران جذابیت ویژه ای دارد).

18- خیابان شاردنی (خیابانی که مخصوص قدم زدن شبانه است و رستورانها و بارهایش تا صبح بازهستند).

19- رستورانهای سنتی گرجی (حتمن امتحان کنید، البته رستورانهایی که همراه با رقص و موزیک و لباسهای سنتی هستند بهتر است).

20- دریاچه های “لیسی” و “لاک پشت” (دو دریاچه زیبای طبیعی بهمراه دریاچه مصنوعی تفلیس از نقاط مورد توجه هستند).

برای دیدن گالری عکس جاذبه های تفلیس تفلیس کلیک کنید

برای استفاده بهتر از وقت و پول خود، از تورهای حرفه ای و مجهز شرکت سالواتورز استفاده کنید.

 

تور باتومی (تور 2 روزه از تفلیس به باتومی)

(Tbilisi Georgia)
تور 2 روزه باتومی 

توسط شرکت سالواتورز

با خودرو سواری(حداکثر 7 نفره)

ناهار در رستوران همراه با نوشیدنی های محلی

راهنمای فارسی زبان

بیمه مسافر و کاملن بصورت VIP برگزار میشود

برای آگاهی از شرایط و قیمت تور باتومی با شرکت “سالواتورز” تماس بگیرید.

تلفن مسئول تور (گیو) : 00995557715557

آیدی تلگرام  پاسخگویی به سوالات : salva_tours@

 

تلفن آژانس هواپیمایی سالواتورز در تهران: 86037167 ، 09396006909

 آیدی تلگرام  پاسخگویی قیمت تور گرجستان در تهران : last_ticket@

 

کانال تلگرام شرکت سالواتورز:  salvatours@

کانال تلگرام بلیط های لحظه آخری گرجستان:  salvatravel@

وبسایت خرید آنلاین بلیط لحظه آخری و ارزان قیمت: www.stkt.ir