پیدایش زبان ارمنی

پیدایش زبان ارمنی

تاریخ و توسعه زبان ارمنی

زبان ارمنی به عنوان یک زبان هندو اروپایی در نظر گرفته می شود. با این حال، بعضی از کارشناسان معتقدند که زبان ارمنی بیشتر یک زبان هندو ایرانی است. زبان ارمنی از تمایز ابتدایی زبان هند و اروپایی که در حدود قرن پنجم پیش از میلاد اتفاق افتاد، می آید. نزدیکترین زبان به زبان ارمنی که هنوز زنده است، زبان ایرانی است. با توجه به تماس طولانی و نزدیک این دو زبان، زبان ارمنی برخی از واژه های مشابه را از زبان های ایرانی قرض گرفته و به همین علت آن را به عنوان یک زبان ایرانی می توانیم طبقه بندی کنیم. البته این طبقه بندی نیاز به مطالعات و مقایسه های بیشتردارد.

با توجه به برخی از منابع قدیمی، الفبای ارمنی یک سیستم نوشتاری منحصر به فرد است که در قرن پنجم میلادی ایجاد شده است. بین قرن های پنجم و هفتم، زبان ارمنی به عنوان ارمنی کلاسیک یا قدیمی نامیده می شود، زبان ارمنی قدیمی همچنین به عنوان Grabar نیز شناخته می شود. بعدها، در قرن نوزدهم، دو زبان جدید ادبی به وجود آمد: ارمنی شرقی و ارمنی غربی. جمهوری ارمنستان از گویش شرقی به عنوان زبان رسمی خود بهره می برد. لرد بایرون، شاعر انگلیسی، چندین کتاب ارمنی را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و کتاب دستور زبان ارمنی را پس از چند سال مطالعه کتب ارمنی، نوشته است.

مطالب مفید پیشنهادی
دانلود زبان ارمنی
کتاب زبان ارمنی
زبان ارمنی

زبانهای مرتبط با زبان ارمنی

زبان ارمنی دارای دو گویش اصلی شرقی و غربی است که هر کدام شامل گویش های زیرمجموعه هستند. بیشتر اطلاعات درباره زبان ارمنی غربی به دلیل اثرات نسل کشی ارمنی که در جریان و پس از جنگ جهانی اول اتفاق افتاد ناپدید شد. علاوه بر این، هیچ گوینده با این زبان موجود نیست. اگر اعتقاد داشته باشیم که هر گویش از یک زبان مرکزی می آید، بعضی از گویش های زبان ارمنی شبیه هم نیستند.

بعضی از کارشناسان بسیاری از گویش های ارمنی را که در گرجستان، ایران، ترکیه و دیگر کشورهای پیرامون ارمنستان حضور دارند، که در آن کشورها ارمنی ها سکونت یافته اند، مورد مطالعه قرار داده اند. گویش هایی که در این کشورها یافت می شود، به گویش های سنتی ارمنی شرقی و غربی تقسیم نشده است.

در زبان ارمنی می توان شباهت بسیاری با زبان روسی پیدا کرد. این به دلیل این واقعیت است که ارمنستان برای سال های بسیاری تحت کنترل اتحاد جماهیر شوروی بوده است.

زبان ارمنی
زبان ارمنی

وضعیت امروز زبان ارمنی

زبان ارمنی، زبان رسمی جمهوری ارمنستان و همچنین ناگورنو قره باغ است. Nagorno-Karabakh یک جمهوری مستقل از کشور جمهوری آذربایجان است. زبان ارمنی توسط جامعه بین المللی به رسمیت شناخته شده است. زبان ارمنی در جوامع ارمنی در سراسر جهان استفاده می شود. ارمنی زبان مادری است و توسط بیش از 9 میلیون نفر صحبت می شود. حدود 3 میلیون نفر از این افراد در ارمنستان ساکن هستند، در حالیکه یک میلیون دیگر در اتحاد جماهیر شوروی ساکن هستند. مکان های دیگر که در آن زبان ارمنی صحبت می شود شامل منطقه بالکان، خاورمیانه و همچنین ایالات متحده است.

سی دی آموزش زبان ارمنی

چگونه با زبان ارمنی آشنا شویم؟ با یک دوره کتاب صوتی شروع کنید!
ما یک رویکرد عینی و کارآمد برای یادگیری نحوه ی صحبت کردن به زبان ارمنی به نحو آسان و سریع را اتخاذ کرده ایم: پیشنهاد می کنیم با حفظ کلمات و عبارات عملی که می توانید در زندگی روزمره و در سفر مفید باشد شروع کنید.
استفاده از سخنان با صدای بلند، اعداد برای مثال، یک تمرین آسان است که شما می توانید اغلب و در هر زمان در طول روز تمرین کنید.
این به شما کمک خواهد کرد تا با صداهای زبان ارمنی آشنا تر شوید.
هنگام تعطیلات در ارمنستان، در سواحل دریاچه Sevan یا جاهای دیگر با استفاده از این آموزش ها شگفت زده خواهید شد که چقدر زبان ارمنی برای شما آشنا و آسان به نظر می رسد.
علاوه بر این، استفاده از دیکشنری جیبی همیشه مفید است، مخصوصا در طول سفر. این شما را قادر می سازد تا ترجمه لغات جدید را پیدا کرده و دایره واژگان خود را غنی سازی کنید.

مطالب مفید پیشنهادی
دانلود آموزش زبان ارمنی به فارسی

آموزش صوتی زبان ارمنی (بخش اول)

قیمت 10.000 تومان

آموزش صوتی زبان ارمنی (بخش دوم)

قیمت 10.000 تومان

پکیج راهنمای سفر به ارمنستان و آموزش زبان ارمنی

آشنایی با زبان ارمنی

آموزش زبان ارمنی

دانلود آموزش زبان ارمنی به فارسی

 

کتاب مکالمات روزمره زبان ارمنی

کتاب مکالمات روزمره زبان ارمنی

کتاب مکالمات روزمره زبان ارمنی

کتاب مکالمات روزمره ارمنی به فارسی منتشر شد.

قیمت کتاب +هزینه پست = 40 تومان

برای خرید این کتاب با شماره 09010632120

یا با آیدی تلگرام تماس بگیرید.

آیدی تلگرام  : salva_tours@

 

“عضو کانال سالواتورز شوید”

 پیدایش زبان ارمنی

 

سلام هموطن من مدیر وبسایت گردشگری سالواتورز هستم. شغل من نویسندگی درزمینه صنعت توریسم و اجرای تور در کشورهای اطراف ایران هستش. شماره موبایل من 09010632120 هست که با واتساپ یا ایمو و از طریق اتصال به اینترنت تماس بگیرین. آیدی تلگرام من salva_tours@ توصیه می کنم که برای اطلاع درباره مسافرت به کانال تلگرام سالواتورز بپیوندید salvatours@

عضویت در کانال تلگرام سالواتورز

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۲۰

مقاله های مرتبط :

جدیدترین محصولات فروشگاه ما