ثبت نام کنید

ورود

رمز خود را فراموش کرده اید ؟

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

افزودن پرسش

شما باید وارد شوید سپس پرسش ایجاد کنید

ورود

ثبت نام کنید

با ثبت نام در سایت علاوه بر امکانات متعدد می توانید برنده جوایز بهترین کاربر هفته شوید. اگر هنوز ثبت نام نکردید به سادگی قادر هستید یکی از اعضای انجمن گفتگوی سالواتورز باشید و با کاربران دیگر به گفتگو بپردازید و از تجربیات آن ها استفاده کنید.

سفرنامه گرجستان

سفرنامه گرجستان

بیست و یک تیر ماه…سفرم را به گرجستان شروع میکنم.کشوری که مشترکات زیادی از لحاظ فرهنگی و زبانی با ایران دارد.کشوری که ادبیاتش بیشتر از ایران گرفته شده تا از روسیه.کشوری که زادگاه استالین ،از باهوشترین و البته بی رحم ترین سیاستمداران دنیا است.حدود پنج سال پیش من در این کشور بوده ام و در این سفر مطمئنا تجربه های بیشتری هم به دست خواهم آورد.زیبایی های طبیعی و مشترکات این کشور من را واداشت تا دوباره به این کشور سفر کنم.

صبح بیستم مرداد-فرودگاه امام ساعت ۶.دو ساعت مونده به پرواز

بعد از یک پرواز یک ساعت و چهل دقیقه ای و تحویل گرفتن هتل وقتشه که بریم و یک ناهار محلی بخوریم.خسته و گرسنه.

طبع غذایی گرجستانی ها خیلی شبیه به ماست و ذائقه شون با ما سازگار هست.در گرجستان در اکثر وعده ها پنیر و نان وجود دارد.خنگالی نام غذایی است که با خمیر مخصوصی که داخلش گوشت قرار داده شده درست میشه.

خنگالی نام غذایی است که با خمیر مخصوص درست میشه و داخل آن گوشت قرار داده میشه.واقعا خوشمزه است.این غذا از زمان حمله مغول به قسمت های مختلف گرجستان به جا مانده و غذای کاملا سنتی گرجستان نیست.

مغول ها علاقه زیادی به صرف زمان زیاد برای اقامت در یک جا را نداشتند.بعد از تاختن اسب هایشان زمانی که دمای بدن اسب هایشان زیاد میشد خنگالی را زیر بدن اسب هایشان نیمه پز میکردند.

گرجستان کشوری است که هنوز وارد اتحادیه اروپا نشده و زمان لازم است تا بتواند استانداردهای لازم برای وارد شدن به این اتحادیه را بدست اورد.در صورت وارد شدن به این اتحادیه این کشور فقیر ترین کشور از لحاظ اقتصادی خواهد بود.اثار دوران کمونیستی شوروی سابق در شهر تفلیس مشهود است.ریل های مترو خیلی بازسازی و اصلاح نشده اند و متروها به هنگام حرکت صدای وحشتناکی دارند.

شب اول را به گشت در تفلیس گذراندیم.و این صدای آشنا من را مجذوب خودش کرد.اهنگ ترانه imagine توسط این جوان گرجی …

شب اول را به گشت در تفلیس گذراندیم.و این صدای آشنا من را مجذوب خودش کرد.اهنگ ترانه imagine توسط این جوان گرجی …

روز دوم قرار هست به سه شهر معروف گرجستان سفر کنیم.اوپلیسیخه معروف به شهر سنگی،شهر گوری زادگاه استالین که بیشتر ورزشکاران مشهور گرجستان به خصوص در زمینه کشتی و وزنه برداری نیز زاده این شهر هستند.ورزشکارانی مثل کورتانیتزه کشتی گیر سنگین وزن گرجی و شهر بسیار زیبای Mtchekheta (متسختا که شهر فرهنگی و مذهبی گرجستان شناخته میشود.

 

https://t.me/TripDiarios

درباره Opendoors

نظر ( ۱ )

  1. تفریحات کیش
    2018/10/17 در 06:47

    سلام. ممنون از وقتی که برای نگارش سفرنامه گذاشتید. کاش جاهای دیدنی یا تفریحی که رفتید رو هم مینوشتید

ارسال پاسخ

حاصل جمع 4 و 6 چند است ؟ (به رقم بنویسید)